top of page
Mechanic Wrench

Plumbers

Jobs available / Oferty pracy dostępne:

  • Plumber / Hydraulik

Please see the descriptions below / Zobacz opisy poniżej:

Plumber

Job description:

Hydraulic works in new and old residential, public and industrial buildings. Installation and repair of hot and cold water, sanitary, heating, sewerage and water systems.

Key requirements:

  • Relevant vocational, technical secondary education or journeyman qualifications

  • At least 5 years of experience working as a plumber

  • Ability to work with technical documentation

  • Good knowledge of English

  • Category B driving licence

We offer:

  • Icelandic employment contract

  • Competitive salary

  • Workwear and tools available on site

  • Assistance in the handling of all formalities relating to employment

  • Accommodation and transport to and from work

  • Assistance of project coordinator

Hydraulik

Opis stanowiska:

Prace hydrauliczne w nowych i starych budynkach mieszkalnych, użyteczności publicznej i przemysłowych. Montaż i naprawa systemów wody ciepłej i zimnej, sanitarnych, grzewczych, kanalizacji i p.poż.

Wymagania:

  • Wykształcenie kierunkowe zawodowe, średnie techniczne lub uprawnienia czeladnika.

  • Minimum 5 lat doświadczenia  w pracy na stanowisku hydraulik.

  • Umiejętność pracy z dokumentacją  techniczną.

  • Dobra znajomość języka angielskiego.

  • Prawo jazdy kategorii B.

Oferujemy:

  • Islandzką umowę o pracę

  • Konkurencyjne wynagrodzenie

  • Odzież roboczą i narzędzia dostępne na miejscu

  • Pomoc w załatwieniu wszelkich formalności związanych z zatrudnieniem

  • Zakwaterowanie, transport do i z pracy

  • Opiekę koordynatora projektu

bottom of page